Ta strona używa plików cookies.Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Mogą Państwo zmienić ustawienia przekazywania plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć w "Polityce Prywatności".

Rzecznictwo

Działania rzecznicze, których celem jest prezentowanie oraz promowanie efektywnych i nowatorskich rozwiązań w obszarze aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, stanowią ważny obszar działalności Fundacji Aktywizacja.

Przedstawiciele i eksperci Fundacji aktywnie angażują się w prace wielu komisji i grup roboczych, mających istotny wpływ na politykę państwa wobec osób niepełnosprawnych.

W 2013 r. Fundacja Aktywizacja prowadziła intensywne działania rzecznicze, zarówno na poziomie centralnym, jak i lokalnym, ukierunkowane przede wszystkim na kształtowanie perspektywy finansowej 2014-2020. Głównym celem tych działań było wypracowanie narzędzi zapewniających możliwość finansowania ze środków publicznych (głównie ze środków pochodzących z Unii Europejskiej) działań na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.