Trener/ka na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki (Warszawa)

FUNDACJA AKTYWIZACJA

Poszukuje jednej osoby na stanowisko

trenera/ki lokalnego/ej na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki w projekcie pt. „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”

 W związku z realizacją projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego poszukujemy jednej osoby na stanowisko trenera/ki lokalnego/ej.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w Perspektywie Finansowej 2014-2020,
  • możliwość zdobycia doświadczenia w obszarze projektów i realizacji szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe,
  • możliwość współpracy z organizacjami, instytucjami i firmami z całej Polski,
  • współpracę z doświadczonym zespołem,
  • umowę zlecenia wraz z wynagrodzeniem prowizyjnym, adekwatnym do zakresu wykonywanych zadań w projekcie,
  • nieodpłatny udział w szkoleniach i spotkaniach dla trenerów w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego lub Partnera projektu.

Kluczowe zadania na stanowisku: trenera/ki lokalnego/ej:

  • realizacja szkoleń dla uczestników/czek projektu w zakresie e-edukacji na podstawie scenariuszy szkoleń przygotowanych lub zaakceptowanych przez trenerów centralnych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki,
  • dokumentowanie udziału w szkoleniach przez uczestników/czki,
  • badanie we współpracy z e-Mocarzem potrzeb oraz kompetencji uczestników/czek przed i po udziale w projekcie,
  • przeprowadzenie instruktażu dla uczestników/czek szkoleń w zakresie korzystania z kursów e-learningowych,
  • przygotowanie minimum jednego autorskiego scenariusza szkolenia dotyczącego lokalnej/ych e-usług/i odpowiadającego na potrzeby w zakresie podniesienia kompetencji cyfrowych uczestników/czek w danej Gminie,
  • współpraca z e-Mocarzem i gminnym partnerstwem na rzecz edukacji cyfrowej w zakresie rekrutacji i promocji szkoleń,
  • aktywny udział w szkoleniach dedykowanych trenerom lokalnym (ok. 11 dni) oraz webinariach,
  • ścisła współpraca z e-Mocarzem oraz personelem projektu odpowiedzialnym za realizację projektu w danej Gminie,
  • terminowe rozliczanie się z zadań według harmonogramu działań i przekazywania dokumentacji projektowej do e-Mocarza,
  • współpraca z e-Mocarzem i gminnym partnerstwem przy opracowaniu, uzupełnianiu i aktualizacji 3-letniego planu szkoleń w danej gminie,
  • współpraca z trenerami lokalnymi i centralnymi w zakresie realizacji projektu.

Wymagania niezbędne na stanowisku trenera/ki lokalnego/ej:

  • wykształcenie minimum średnie,
  • warunek konieczny: działanie w społeczności lokalnej Gminy Grodzisk Mazowiecki, współpraca z lokalnymi instytucjami lub/i organizacjami,
  • wiedza z zakresu edukacji cyfrowej i znajomość narzędzi edukacji cyfrowej,
  • doświadczenie zawodowe w prowadzeniu szkoleń z zakresu technologii informatycznych lub komunikacyjnych lub działań na rzecz wsparcia kompetencji komputerowych lub informatycznych (minimum 100 h doświadczenia w ciągu ostatnich 3 lat od daty złożenia oferty),
  • doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi oraz osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • zdolności organizacyjne,
  • bardzo dobra obsługa komputera (znajomość pakietu MS Office, biegłe poruszanie się w środowisku Internetu),
  • osoba fizyczna lub prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą,
  • łączne zaangażowanie zawodowe nie przekracza 276 godzin miesięcznie,
  • nie jest zatrudniony/a w instytucji uczestniczącej w realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na podstawie stosunku pracy, chyba że nie zachodzi konflikt interesów lub podwójne finansowanie,
  • nie realizuje jednocześnie zamówienia na stanowisku e-Mocarza w Gminie Grodzisk Mazowiecki.

Wymagane dokumenty:

  • CV i list motywacyjny,
  • minimum dwie referencje, świadectwa pracy lub umowy potwierdzające posiadane doświadczenie zawarte w CV,
  • kopia dyplomu/świadectwa potwierdzająca minimum średnie wykształcenie.

Prosimy o załączanie do aplikacji następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku nr 101, poz. 926).”

Prosimy o wskazanie oczekiwanej stawki brutto za jedną godzinę szkolenia.

Zachęcamy do aplikowania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydat(k)ami.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 509 251 322