Ekspert/-tka ds. dostępności i PIAP (Warszawa)

polska cyfrowa

Fundacja Aktywizacja
poszukuje
Eksperta/-tki ds. dostępności i PIAP

Jesteś zainteresowany pracą w dynamicznym środowisku pozarządowym?
Masz doświadczenie w obszarze dostępności cyfrowej oraz edukacji cyfrowej?
Jesteś otwarty na różnorodne zadania, nie boisz się wyzwań i chciałbyś się rozwinąć?
Ta oferta jest dla Ciebie!

Oferujemy:

  • pracę w dużej organizacji pozarządowej
  • możliwość współpracy z doświadczonym i profesjonalnym zespołem
  • możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w obszarze dostępności cyfrowej, edukacji cyfrowej oraz w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w Perspektywie Finansowej 2014-2020
  • pracę w różnorodnym zespole
  • możliwość współpracy z organizacjami, instytucjami i firmami z Polski
    i z zagranicy
  • pracę w samym centrum Warszawy
  • umowę o pracę na pełen etat

Kluczowe zadania na stanowisku Eksperta/-tki ds. dostępności i PIAP:

  • bieżące wsparcie personelu projektu oraz gminnych partnerstw w zakresie realizacji zasady dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
  • bieżący monitoring realizacji zasady dostępności w projekcie
  • współpraca z personelem projektu po stronie Partnerów w zakresie realizacji projektu, przede wszystkim w zakresie tworzenia programów szkoleń oraz działań promocyjnych
  • promocja zasady dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, promocja edukacji cyfrowej oraz innych działań Fundacji m.in. w oparciu o aktywne wykorzystanie mediów społecznościowych
  • współpraca z Centrami Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych – Oddziałami Fundacji i innymi Pionami Fundacji w zakresie realizacji projektu
  • realizacja innych działań na zlecenie przełożonej/go

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

  • znajomość tematyki dostępności cyfrowej dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności (m.in. standard WCAG 2.0, technologie TIK zwiększające dostępność)
  • znajomość tematyki rozwoju kompetencji cyfrowych (w tym e-usług) oraz zasad funkcjonowania PIAP-ów (Public Internet Access Points)
  • wysokie kompetencje w obszarze technicznej obsługi mediów społecznościowych (co najmniej Facebook, YouTube) oraz prowadzenia za ich pomocą kampanii promocyjnych – umiejętność wykorzystywania funkcjonalności gwarantujących dostępność tych narzędzi
  • minimum 2-letnie doświadczenie w realizacji projektów na rzecz osób z niepełnosprawnościami
  • minimum 2-letnie doświadczenie w realizacji projektów polegających na współpracy z gminami wiejskimi i małomiasteczkowymi lub podmiotami z terenów tych gmin (w tym PIAP-y)
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • systematyczność i odpowiedzialność,
  • dobra umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • znajomość Kodeksu Kodeks etyki współpracy z przedsiębiorcami w działaniu 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 dostępnego na stronie internetowej https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/zal.-15-Kodeks_wspolpracy_z_przedsiebiorcami.pdf

DODATKOWYMI ATUTAMI BĘDĄ:

  • umiejętność prowadzenia audytów zgodności produktów informatycznych ze standardem WCAG 2.0.
  • wykształcenie wyższe
  • wykształcenie informatyczne

i podanie tematu maila: Ekspert/-ka ds. dostępności i PIAP

Prosimy o załączanie do aplikacji następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku nr 101, poz. 926).”

Prosimy o umieszczenie nazwy stanowiska w temacie e-maila.

Prosimy o wskazanie oczekiwanej stawki brutto.

Zachęcamy do aplikowania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 popc v3