Trener/ka w zakresie umiejętności społecznych i zawodowych (Poznań)

Fundacja Aktywizacjaod ponad 25 lat zajmuje się edukacją i aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Powstała z inicjatywy środowiska matematyków i informatyków związanych z Polską Akademią Nauk oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym. Dziś Fundacja pomaga osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, a z jej wsparcia korzysta wiele osób z całej Polski. Fundacja prowadzi Agencję Zatrudnienia, a także Agencję Doradztwa Personalnego.

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych – Oddział Fundacji Aktywizacja w Poznaniu poszukuje osób na stanowisko:

Trener/ka w zakresie umiejętności społecznych i zawodowych (2 etaty)

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie warsztatów grupowych m.in. warsztatów umiejętności społecznych
    i zawodowych,
  • prowadzenie środowiskowych grup wsparcia,
  • organizowanie i realizacja spotkań aktywizacyjnych,
  • wsparcie uczestników projektu w zakresie podnoszenia ich kompetencji zawodowych i umiejętności społecznych, w pokonywaniu barier związanych z niepełnosprawnością, w utrzymaniu postawy aktywizacyjnej – chęci dokształcania się i poszukiwania pracy,
  • monitoring i ewaluacja realizowanych form wsparcia
  • opracowanie programów zajęć oraz materiałów szkoleniowych,
  • prowadzenie dokumentacji projektowej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (psychologia, pedagogika, doradztwo zawodowe lub pokrewne),
  • minimum 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i/lub grup wsparcia,
  • doświadczenie w realizacji działań projektowych (opartych o harmonogram i określone cele/wskaźniki),
  • bardzo dobra umiejętność obsługi pakietu MS Office,
  • ilościowa analiza danych ewaluacyjnych,
  • gotowość do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • umiejętność organizacji pracy własnej,
  • systematyczność, odpowiedzialność,
  • wysokie kompetencje komunikacyjne,
  • mile widziane doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz znajomość środowiska osób niepełnosprawnych.

Oferujemy:

  • pracę w dużej rozwijającej się organizacji pozarządowej, mającej wieloletnie doświadczenia i wyrobioną markę,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (na cały etat),
  • wszelkie niezbędne narzędzia do wykonywania pracy,
  • partnerskie relacje w pracy zespołowej,
  • możliwość rozwoju oraz realizacji własnych pomysłów w ramach działania organizacji.

Prosimy o:

  • umieszczenie nazwy stanowiska w temacie e-maila,
  • podanie oczekiwanego wynagrodzenia brutto za podjęcie pracy (zgłoszenia bez podanego wynagrodzenia nie będą rozpatrywane).

Zachęcamy do aplikowania osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.