Doradca zawodowy (Bielsko-Biała)

Fundacja Aktywizacja poszukuje certyfikowanego doradcy zawodowego w związku z ubieganiem się o zamówienie publiczne na przeprowadzenie 80 godzin zegarowych indywidualnego wsparcia dla osób bezrobotnych w Bielsku – Białej

Wymagania (niezbędne):

  • wykształcenie wyższe magisterskie,
  • posiadanie statusu doradcy zawodowego,
  • posiadanie certyfikatu/ zaświadczenia potwierdzającego udział w szkoleniu z poradnictwa socjodynamicznego,
  • gotowość do udziału w wizycie studyjnej w Finlandii.

Zakres obowiązków:

przeprowadzenie 80 godzin indywidualnego wsparcia w zakresie:

  • prowadzenia sesji doradczych metodą poradnictwa socjodynamicznego,
  • pogłębionej analizy sytuacji życiowej uczestników projektu w kontekście aktualnego etapu rozwojowego,
  • diagnozy potrzeb – rekonstruowania celów rozwojowych,
  • określenia potrzeb szkoleniowych i doradczych,
  • opracowania map przestrzeni życiowych i planów rozwoju zawodowego,
  • udziału w warsztatach ewaluacji wdrażania metody (min. 1 raz w miesiącu w siedzibie Zamawiającego) oraz przygotowywania materiałów do superwizji, prowadzonej przez fińskiego partnera projektu,
  • czynnego udziału w upowszechnianiu metody w środowisku doradców zawodowych.
  • przygotowanie materiałów dydaktycznych,
  • prowadzenie dokumentacji przebiegu przeprowadzonego doradztwa.

Oferujemy:

  • współpracę z dużą rozwijającą się organizacją pozarządową, mającą wieloletnie doświadczenie i wyrobioną markę;
  • pracę w oparciu o elastyczne formy zatrudnienia.

Liczba wakatów: 8

  • CV uwzględniającego wymagania niezbędne wskazane w niniejszym ogłoszeniu,
  • listu motywacyjnego,
  • kserokopii certyfikatu/ zaświadczenia potwierdzającego udział w szkoleniu z poradnictwa socjodynamicznego – kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem
  • dokumentu potwierdzającego posiadanie statusu doradcy zawodowego – kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem.

Prosimy o umieszczenie nazwy stanowiska w temacie e-maila oraz podanie w treści e-maila informacji na temat oczekiwanego wynagrodzenia za 1 godzinę brutto oraz wskazanie sposobu rozliczania (działalność gospodarcza, osoba fizyczna).

Zachęcamy do aplikowania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

W aplikacji należy umieścić następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku nr 101, poz. 926).”

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.