Doradca zawodowy (Płock)

W związku z ubieganiem się o zamówienie publiczne na przeprowadzenie 120 godzin doradztwa zawodowego Fundacja Aktywizacja poszukuje

Doradcy zawodowego

Zakres obowiązków:

  • zapoznanie się z dokumentacją niezbędną przy realizacji projektu (projektową, organizacyjną, itp.),
  • objęcie uczestników projektu poradnictwem edukacyjno – zawodowym,
  • świadczenie pomocy uczestnikom projektu w wyborze odpowiedniego zawodu, udzielanie informacji o zawodach, rynku pracy oraz uzyskaniu zatrudnienia,
  • pozyskiwanie informacji na temat potencjału uczestników projektu, ich sytuacji społeczno – zawodowej, potrzeb, aspiracji, możliwości rozwojowych,
  • pomoc uczestnikom projektu w zminimalizowaniu barier w wejściu/powrocie na otwarty rynek pracy,
  • prowadzenie dokumentacji w zakresie ww. działań,
  • współpraca z Koordynatorem wsparcia oraz z innymi osobami świadczącymi usługi w projekcie oraz Zespołem odpowiedzialnym za realizację ww. projektu,
  • informowanie w formie pisemnej Koordynatora wsparcia o wystąpieniu problemów i trudności w realizacji powierzonego zadania,
  • prowadzenie miesięcznych kart czasu pracy.

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe magisterskie,
  • studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego,
  • co najmniej 3 letni staż pracy w administracji publicznej,
  • znajomość ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz aktów normatywnych tej ustawy,
  • doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych,
  • znajomość problematyki rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem rynku pracy województwa mazowieckiego,
  • posiadanie wiedzy z zakresu zasady równości szans kobiet i mężczyzn w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej,
  • pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Oferujemy:

  • pracę w dużej rozwijającej się organizacji pozarządowej, mającej wieloletnie doświadczenie i wyrobioną markę,
  • współpracę w zgranym, profesjonalnym zespole,
  • pracę w oparciu o umowę zlecenie.

Zachęcamy do aplikowania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Prosimy o załączanie do aplikacji następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku nr 101, poz. 926)”.

PROSIMY O PODANIE OCZEKIWANEGO WYNAGRODZENIA NETTO ZA PODJĘCIE PRACY ORAZ PREFEROWANY SPOSÓB ROZLICZENIA – ogłoszenia bez podanego wynagrodzenia nie będą rozpatrywane. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.