Ta strona używa plików cookies.Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Mogą Państwo zmienić ustawienia przekazywania plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć w "Polityce Prywatności".

Działania Fundacji

Fundacja Aktywizacja realizuje liczne projekty skierowane do osób niepełnosprawnych oraz pracodawców, które prowadzone są w oparciu o:

  • standardy usług świadczonych przez Centra Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych,
  • wypracowany i wdrożony model zintegrowanego wsparcia, świadczonego w ramach Centrów.

Działania Fundacji obejmują obszary aktywizacji społecznej, aktywizacji zawodowej oraz integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Wsparcie udzielane osobom niepełnosprawnym jest zindywidualizowane i kompleksowe, a najważniejszym dążeniem jest to, aby osoba z niepełnosprawnością znalazła swoje miejsce na rynku pracy.

Fundacja Aktywizacja współpracuje również z pracodawcami w zakresie zatrudniania pracowników z niepełnosprawnością, zarządzania różnorodnością w zespole, możliwości uzyskania dofinansowania do wynagrodzeń, szkoleń oraz przystosowania stanowisk pracy zatrudnianych osób niepełnosprawnych.

Fundacja pomaga firmom i instytucjom pozyskać odpowiadających ich oczekiwaniom pracowników, wspiera pracodawców w procesie rekrutacji, realizacji programów staży i praktyk dla osób niepełnosprawnych, jak również doradza jak przygotować zespół do współpracy z pracownikiem z niepełnosprawnością. Pracodawcy mogą również skorzystać z usług ekspertów, którzy przeprowadzą diagnozę dostępności miejsca pracy pod kątem infrastruktury, środowiska pracy oraz innych obszarów związanych z obowiązkami pracowniczymi.