Ta strona używa plików cookies.Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Mogą Państwo zmienić ustawienia przekazywania plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć w "Polityce Prywatności".

Wspieraj Magdę w walce z rakiem razem z Fundacją Aktywizacja

Do wiosny pozostało już tylko kilka dni, za oknem śpiewają ptaki i świat budzi się z zimowego letargu. Jednak tegoroczna wiosna, nie dla wszystkich jest czasem patrzenia z nadzieją w przyszłość.

Magdalena Wicińska ma 35 lat, męża i 8-letniego synka. Jest wieloletnią pracowniczką Fundacji Aktywizacja. Doradczyni zawodowa, specjalistka ds. wsparcia miękkiego, a przede wszystkim dobry duch Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej w Bydgoszczy. Pomogła wielu osobom z niepełnosprawnościami usamodzielnić się, znaleźć pracę i podnieść swoje kompetencje społeczne i zawodowe. Teraz sama potrzebuje pomocy i liczy na Ciebie.

Magdalena WicińskaNa agresywny, przerzutowy nowotwór zaczęłam chorować w maju 2015 r. Guza znalazłam podczas samobadania piersi, a po biopsji poddałam się kwadratektomii. Obciążająca chemio- i radioterapią (lipiec 2015 – styczeń 2016) nie powstrzymały choroby przed dalszym rozwojem. W marcu 2016 r. wykryto u mnie przerzuty w płucach i guzy mózgu, powodujące afazję i częściowy niedowład kończyn. W kolejnym miesiącu oddałam się w ręce neurochirurgów, którzy usunęli zmiany operacyjnie, przechodząc później kolejną radio- i chemioterapię (czerwiec - sierpień 2016). Niestety, w listopadzie 2016 r. nowotwór zajął ponownie układ nerwowy - zlokalizowano kolejne guzy mózgu oraz przerzuty do rdzenia kręgowego. Przestałam chodzić, pojawiły się napady padaczkowe, zaczęły się trudności z werbalizowaniem. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem przeszłam operację usunięcia części rdzenia kręgowego, która niestety nie cofnęła zmian. Znalazłam się w nowej rzeczywistości, będąc w całości zdaną na wsparcie męża i najbliższej rodziny.

 Jak mogę pomóc?

  • Dołącz do akcji: #badajniegadaj
    Zrób sobie selfie i wrzuć je na Facebooka. Dodaj hasztagi: #MagdalenaWicinska, #wygrajzrakiem #badajniegadaj i zachęć innych do przekazania funduszy na konto Magdy.

Cel zbiórki:
Potrzebna jest dalsza, celna diagnoza, leczenie i rehabilitacja, ponieważ po operacji rdzenia kręgowego, Magda straciła czucie w nogach. Dalsze leczenie jest bardzo kosztowne, Rodzina i bliscy zbierają fundusze po to, by Magda mogła pojechać na konsultacje i podjąć leczenie w klinice w Berlinie. Zebrane środki zostaną również przeznaczone na pomoc w opiece nad synem, w domu, na remont i dostosowanie mieszkania, rehabilitację itp…

A teraz prośba do Ciebie! To od każdego z nas zależy, ile uda nam się zebrać funduszy. Pomóż Magdzie i daj jej wiosenny zastrzyk energii do życia i walki. Zachęć znajomych do pomocy, bo każdy grosz jest ważny.

W imieniu Magdy i jej bliskich i całej Fundacji Aktywizacja bardzo dziękujemy za pomoc!

Polub stronę na Facebooku Bydgoszczanka walczy z agresywnym nowotworem - pomoc dla Magdy Wicińskiej