Ta strona używa plików cookies.Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Mogą Państwo zmienić ustawienia przekazywania plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć w "Polityce Prywatności".

Dariusz Gosk prelegentem seminarium na temat korzyści płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych

9 maja 2014 roku w siedzibie Konfederacji Lewiatan w Warszawie odbyło się seminarium skierowane do pracodawców pt. „Praktyczne aspekty oraz korzyści finansowe płynące z zatrudniania osób z niepełnosprawnością i osób z grup defaworyzowanych”.

Fundacja Aktywizacja była jednym ze współorganizatorów spotkania w ramach projektu „Włącz Się”, który ma na celu tworzenie platformy współpracy organizacji pozarządowych zajmujących się aktywizacją zawodową osób wykluczonych z firmami społecznie odpowiedzialnymi.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się:

  • jak przygotować się do zatrudniania osób z niepełnosprawnością w firmie,
  • jak  zoptymalizować koszty zatrudnienia poprzez korzystanie z ustawowych przywilejów – dofinansowań do wynagrodzeń, szkoleń, utworzenia, przystosowania i wyposażenia miejsc pracy,
  • jak wdrożyć nowoczesne modele zarządzania różnorodnością w miejscu pracy i współpracy z pozarządowymi instytucjami rynku pracy,
  • jak wykorzystać pozafinansowe korzyści płynące z zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

W seminarium udział wzięli pracownicy zajmujący się polityką personalną w firmach zainteresowanych wdrażaniem zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz już współpracujących z niepełnosprawnymi pracownikami, m.in. Bank BPH, IBM, Carrefour Polska, Manpower, Coniveo.

Spotkanie miało nie tylko teoretyczny, ale także warsztatowy charakter. Dla wielu uczestniczących
w nim osób stanowiło źródło nowej, praktycznej wiedzy, dla pozostałych natomiast pole do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Seminarium ma zaowocować rozpoczęciem współpracy między pracodawcami, a Agencją Zatrudnienia w zakresie pośrednictwa pracy prowadzoną przez Fundację Aktywizacja.