Ta strona używa plików cookies.Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Mogą Państwo zmienić ustawienia przekazywania plików cookies. Więcej szczegółów można znaleźć w "Polityce Prywatności".

Seminarium "Accessibility"

24 października w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium poświęcone szeroko rozumianej dostępności – Transnational Accessibility Seminar. Głównym organizatorem seminarium była Krajowa Instytucja Wspierająca oraz Handisam (szwedzka instytucja zajmująca się polityką społeczną). Fundację reprezentował Grzegorz Wilczek, który wygłosił prezentację o działalności Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni. Spotkała się ona z zainteresowaniem zgromadzonych.

Seminarium składało się z 6 wystąpień oraz dyskusji w małych grupach na temat pytań postawionych przez prelegentów. W sali znajdowały się nieregularnie rozstawione 6-osobowe stoły, przy których uczestnicy seminarium zarówno słuchali wystąpień, jak i prowadzili dyskusje. Najciekawsze wystąpienie przygotował Peter Gunnebro ze Szwecji, którego firma odpłatnie doradza innym firmom w regionie na temat dostępności usług, produktów i miejsc pracy, przez co przyczynia się do zwiększenia zysków swoich klientów.

W materiałach dla uczestników seminarium znalazła się publikacja „Checklist for accessible conferences”. Jest to przygotowana przez Handisam lista wytycznych, jakie należy wziąć pod uwagę przy organizacji konferencji lub seminariów związanych z dostępnością. Uzyskaliśmy zgodę na przetłumaczenie jej na język polski.